cerastes سواری کرمان میلیون دوچرخه

cerastes: سواری کرمان میلیون دوچرخه زاهدان دوچرخه سوار دوچرخه سواری ورود تیم

گت بلاگز اقتصادی آخرین اوضاع بازار مسکن در ماه رمضان ، جدال دولتی‌ها و بخش شخصی جهت رونق بازار مسکن

در حالی که بسیاری از دولتی‌ها اعتقاد هستند که بازار مسکن امسال به رونق می‌رسد، بخش شخصی و انبوه سازان رونق گرفتن این بازار را در سال تازه بعید می‌دانند.

آخرین اوضاع بازار مسکن در ماه رمضان ، جدال دولتی‌ها و بخش شخصی جهت رونق بازار مسکن

به گزارش خبرنگار مسکنگروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، این روز ها با نزدیک شدن به فصل تابستان میزان جابه جایی ها در میان مستأجران زیاد کردن یافته هست، این در حالی است که بسیاری از مالکان از این وقت استفاده کرده و تلاش می کنند که واحد خود را با گران ترین قیمت اجاره به متقاضیان بدهند.
از سوی دیگر با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از مسئولان مدعی بودند بعد از انتخابات بازار بی تحرک مسکن تکان می خورد و ما چشمه هایی از رونق را در این بازار خواهیم دید.
این گزارش می افزاید بعد از برگزاری انتخابات و با شروع ماه رمضان، عاملی شده است که رکود در این بازار دو چندان شود، لیکن به گفته بسیاری از کارشناسان میزان جابه جایی ها در ماه رمضان کم کردن چشم گیری پیدا می کند.
کسادی بازار مسکن در ماه رمضان
در همین راستا حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری در گفتگو با خبرنگار مسکنبا اشاره به اینکه در ۱۵ روز ابتدای فروردین ماه که در تعطیلی به سر می بردیم، میزان معاملات کم کردن یافته بود، گفت: در نیمه دوم فروردین ماه شاهد رشد معاملات مسکن بودیم.
وی در ادامه افزود: همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شواری شهر ثباتی در بازار مسکن ایجاد شده است و بسیاری از خریداران و متقاضایان مسکن دست نگه داشته بودند تا بعد از نتیجه انتخابات اقدام به معامله مسکن کنند.
رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری یادآور شد: بعد از انتخابات خریداران و مالکان به آسانی به سراغ خرید و یا اجاره مسکن رفتند، ولی با ورود ماه رمضان بازار اجاره و جابه جایی ها کمی راکد شد.
باید نگاه به تولید مسکن عوض شود
همچنین فرشید پور حاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن، با اشاره به اینکه باید نگاه به تولید مسکن عوض شود، گفت: در حال حاضر بخش مسکن در رکود به سر می برد و دولت باید بسته های تشویقی و سیاست های تسهیل گر جهت رونق گرفتن این بازار اعمال کند.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان اظهار داشت: پرسشها زیادی در حوزه تولید وجود دارد و بازار مسکن تا می خواهد یک نفسی تازه کند یک اتفاق تازه در این بازار می افتد و دوباره این بازار به رکود می رود.
عملکرد ضعیف دولت در بازار مسکن
درهمین راستا محمدرضا رضایی عضو کمیسیون عمران مجلس درگفتگو با خبرنگار مسکن، با اشاره به اینکه اوضاع بازار مسکن اصلاً مناسب نیست، گفت: متأسفانه دولت در حوزه مسکن ضعیف عمل کرده است و امیدواریم در این دوره با شروع دولت دوازدهم بتواند زمینه های رونق را در این دولت فراهم کند.
وی در ادامه افزود: امیدوار هستیم سال ۹۶ شاهد رونق در حوزه مسکن با زیاد کردن میزان تولید در بخش مسکن شاهد باشیم.
بر اساس این گزارش در گفتگوی خاص شبکه دو به بحث داغ این روز ها یعنی مسکن پرداخته شد.
در بخشی از این برنامه رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه جهت خروج از رکود مسکن باید تسهیلات ارزان قیمت با بازپرداخت طولانی مدت در نظر بگیریم، گفت: با تسهیلات این روزهای بانک ها، هیچ امیدی به خروج از رکود مسکن نمی توان داشت، در بحث مسکن مهر نیز ۴۵ هزار میلیارد تومان پول در اختیار بانک مسکن قرار دادیم که با این مبلغ تسهیلات مسکن مهر را پرداخت کنند، ولی بسیاری از آن مبالغ به بانک ها برگشتند. امروز می توان از بانک مسکن سؤال کرد پول هایی که ۸ سال قبل تحت عنوان تسهیلات مسکن مهری دریافت کرده، روز کجاست و آیا در حوزه مسکن مورد استفاده قرار نمی گیرد.

عبارات مهم : بازار

به گفته وی تسهیلات بانک مسکن، نیازمند تجدید نظر است.
دوره رکود در بخش مسکن 4 ساله شد
علی چگینی مدیرکل برنامه ریزی وزارت مسکن و شهرسازی در خصوص اوضاع بازار مسکن در این ایام گفت: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد که ارزش آن معادل ۲۵۰ میلیارد دلار هست.
چگینی با اشاره به اینکه دوره های رکورد در بخش مسکن، معمولاً ۳ تا ۳ و نیم سال در کشورمان طول کشیده هست، افزود: رکود کنونی بخش مسکن ۴ ساله شده است است که البته این رکود منحصر به بخش مسکن نبوده، بلکه مشمول بر مجموعه اقتصاد کشور بوده هست.
وی با اشاره به اینکه در این سال ها تولید مسکن بسیار زیاده بوده هست، ادامه داد: بر اساس آمار سرشماری سال ۱۳۹۵، دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد و تمام مالکان قصد فروش دارند، بنابراین انباشت تقاضا وجود ندارد.
چگینی با بیان اینکه مساحت واحد های خالی کنونی بالاتر از نیاز جامعه بوده و قدرت خرید جهت آنها وجود ندارد، افزود: باید سیاست های خود را معطوف به تولید جهت گروه های خاص کنیم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز آنها باشیم.
به گفته وی پائین آوردن قیمت های سود بانکی می تواند به این عنوان کمک کند.
انباشت تقاضا جهت بازار مسکن خطرناک است
ایرج رهبر عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان هم با حضور در این برنامه با اشاره به رکود طولانی بخش مسکن گفت: این عنوان مشکلاتی را به وجود آورده است و هنوز آثار خروج از رکود را در این بخش نمی بینیم و این در حالی است که در دوره های گذشته، این رکود حدود ۲ تا دو و نیم سال طول می کشید.
وی افزود: رکود مسکن هم در ساخت و ساز هم در خرید و فروش دلواپس کننده هست.
رهبر با بیان اینکه هر سال حدود یک میلیون واحد مسکونی نیاز داریم، گفت: اگر نتوانیم خرید و فروش کنیم انباشت تقاضایی به وجود می آید که خطرناک هست، لیکن بعد از هر رکود زیاد کردن قیمت رُخ خواهد داد.
وی با اشاره به اینکه بخش مسکن بیش از ۴ سال در رکود هست، افزود: قرار بود هر سال یک میلیون واحد تولید کنیم، اگر به یک سوم این تولید هم رسیده باشیم، اکنون کم کردن تولید داریم.
براساس این گزارش رکود در بازار مسکن چند سالی است که دامن گیر اقتصاد کشور شده است و این رکود را تمامی مسئولان از کارشناس تا مقام دولتی قبول دارد و هرساله مدعی می شوند که می توان با اقداماتی از جمله زیاد کردن تسهیلات، اوج بردن قدرت خرید مردم از این رکود خارج شد، ولی به نظر می رسد این حرف ها در حال حاضر تبدیل به شعار شده است و راه به جایی نمی رسد، بنابراین باید دولت دوازدهم در این دوره کفش های آهنین به پا کند تا شاید بتواند تا آخر دوره خود این بازار در خواب رفته را بیدار کند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: بازار | تسهیلات | انتخابات | ماه رمضان | تسهیلات مسکن | نتیجه انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | مسکن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog